Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uškrtil ženu punčochou: Vraha odhalili po 17 letech

Uškrtil ženu punčochou

 

 

Protřelý kriminálník Jiří Kutner (50) z Litvínova si ve vězení dvanáctým rokem odpykává třiadvacetiletý trest za vraždu vlastní babičky.

A celých sedmnáct let žil v přesvědčení, že mu prošla další vražda. I po tolika letech ho ale prozradily testy DNA. Včera stanul před soudem v Ústí nad Labem a hrozí mu doživotí.

Co se kdysi stalo?

V červnu 1994 kdosi uškrtil punčochou ženu (†55) v jejím bytě v centru Ústí nad Labem. Z bytu tehdy zmizela hudební věž. Jeden ze synů oběti včera u soudu vypověděl, že jeho matka měla i nějaké šperky, ty prý již také nikdy neviděl.

Podezření na Kutnera padlo loni, kdy experti kriminalistického ústavu začali prověřovat DNA ze stop, které v roce 1994 policisté odebrali na místě činu. Tehdy se testy DNA nedělaly. Nyní experti našli shodu, protože Kutner je ve vězení a byl mu odebrán vzorek DNA.

„Jde o jeden z prvních případů v České republice, kdy byl pachatel vraždy odhalen pomocí testů DNA,“ uvedl státní zástupce Vladimír Jan.

Vrah stále zapírá

Obžalovaný ale tvrdošíjně zapírá. „Čin jsem nespáchal, v bytě jsem nebyl a poškozenou jsem neznal,“ tvrdil. Vysvětlení pro to, jak se na tričko oběti dostala jeho krev, neměl. S kriminalisty nespolupracoval, odmítl se podrobit i psychiatrickému vyšetření. Podle něj je psychiatr »arogantní prase«.

Úlevu cítí synové zavražděné. Zejména jeden. Policie ho prý před lety z vraždy matky podezírala a během vyšetřování zažil mnoho nepříjemných chvil.

Obžalovaný si nyní odpykává ve Valdicích trest za to, že v roce 1999 ručníkem v Litvínově udusil vlastní babičku (†78) a ukradl jí důchod 3087 korun. Již předtím byl několikrát potrestaný za majetkové a násilné činy. zdroj

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zvířata

(Kuťas, 5. 9. 2015 11:08)

zabil vlastní babičku kvůli důchodu-nic jiného než prase,takoví by měli v base každý den fyzicky trpět za svoje skutky-pryč s pokřiveným humanismem, s obětí se taky nemazlil